Допомога

Інструкція користувача геопорталу відкритих даних Луцької міської ради


Геопортал відкритих даних 
Луцької міської ради має зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс для користувача, завдяки чому кожен бажаючий може отримати вільний доступ до відкритих даних та інформаційних ресурсів міста Луцьк. 


Для пошуку потрібної інформації можна скористатися:

  • Категоріями наборів даних;

  • Інтерактивної картою міста Луцьк.




Як скористатись категоріями наборів даних?

Для зручності користувача на Геопорталі м. Луцьк були створені тематичні карти:

Користувач може одразу перейти на карту для перегляду картографічних шарів для цієї категорії, натиснувши на клавішу  .

Крім того, користувач може перейти до перегляду інформації щодо набору даних тематичної карти, натиснувши на кнопку  , після чого відкриється перелік наборів даних, що стосується відповідної тематичної карти.


Набори даних

Для того щоб відкрити набір даних потрібно натиснути на його назву або на клавішу , як показано на малюнку нижче: 



Після цього відкриється інформація про набір даних. Користувач може перейти до реєстру об’єктів, що входять до складу набору даних, натиснувши на клавішу :


Одразу відкриється реєстр, в якому можна провести пошук потрібних об’єктів за допомогою фільтрів або відкрити інформаційну картку, натисненням на клавішу або на назву об’єкта:




Як користуватись інтерактивною картою?

Для пошуку по карті була передбачена наявність поля «Пошук», яке знаходиться у верхньому лівому куті екрана. Для здійснення пошуку необхідно обрати тип пошуку «Google/HERE» або «OSM»:



Скориставшись полем «Пошук», можна знайти потрібний об’єкт за його адрескою, назвою, кадастровим номером або координатами. Для розширення можливостей пошуку є можливість обрати джерело отримання географічно-просторових даних, а саме:

  • Google / HERE. Дані будуть отримані з картографічних сервісів компанії Google LLC та компанії HERE.
  • Адресний реєстр. Дані будуть отримуватися з Адресного реєстру (за його наявності).
  • Кадастрова карта. В якості джерела для пошуку інформації виступатиме Публічна кадастрова карта України. 

Що таке шари карти та які переваги надає їх використання?

Шар карти – це механізм, що використовується для відображення географічних наборів даних безпосередньо на інтерактивній карті. Тобто, при активації того чи іншого шару, Ви вирішуєте, які саме дані будуть відображені на мапі у вигляді топографічних знаків чи інших символів. Використання шарів дозволяє максимально швидко та зручно знайти потрібні об’єкти на інтерактивній карті та продивитися їх атрибутивні дані.


Як обрати та активувати потрібний шар?

Для цього необхідно скористатися інструментом «Набір шарів», що виглядає наступним чином:


Щоб обрати потрібний шар потрібно на клавішу «Шари», після чого з’явиться додаткове вікно:




Тепер ми можемо обрати будь-який з шарів. Для пошуку потрібного шару можна використати повзунок справа чи поле «Пошук по шарам». Наприклад, ми вирішили знайти шар "Відділи поліції":



Для того аби відобразити потрібний шар на мапі необхідно натиснути на символ "+", що знаходиться зліва від назви, після чого цей шар буде активовано на мапі:



При натисканні або наведенні на той чи інший об’єкт на мапі з’являється інформаційне вікно, яке містить текстовий опис об’єкту та його характеристики. Перелік та тип атрибутивних даних буде залежати від типу об’єкту, що розглядається:



Ще одна перевага інтерактивної карти геопорталу – це можливість використовувати одразу безліч шарів одночасно. Це дає змогу отримувати максимум корисної інформації для її подальшого використання в різних напрямках діяльності.